Nejčastější důvody pro zamítnutí žádosti o půjčku

Dostali jste se do tíživé finanční situace a nevíte, jak z ní ven? Potřebujete nakoupit vánoční dárky, ale vaše peněženka včetně bankovního konta zeje prázdnotou? Jistě jste pomýšleli na půjčku  – ta jediná vás může z nepříjemné situace vysvobodit. Navštívili jste některou z bank nacházející se ve vašem okolí a zde vás čekala ledová sprcha – i přes všechnu snahu vám banka odmítla půjčit.

Proč se tak stalo a kde hledat náhradní řešení? Co dělat při zamítnutí žádosti o půjčku? Na tyto a spoustu dalších otázek vám odpovíme v následujícím článku.

Zamítnutí žádosti o půjčku – banka mi odmítla půjčit

Důvodů pro zamítnutí žádosti může být hned několik. Pokud míříte s žádostí o větší, či menší půjčku do banky, připravte se na to, že zde budete „proklepnuti“ doslova od hlavy, až k patě.  Banka totiž zkoumá výši vašich měsíčních příjmů i to, zda jste neměli v minulosti se splácením úvěru, leasingu, půjčky nebo hypotéky problémy. Nevyhnete se také kontrole toho, zda vaše jméno „nezdobí“ registr dlužníků. V případě, že banka nějaký z těchto nedostatků zjistí, vaše žádost bude s největší pravděpodobností zamítnuta.

Zajímavý článek:  Půjčka na auto může být výhodná

Na koho se obrátit teď?

Pokud vám banka půjčku neposkytla, nezoufejte. Možnost na získání finanční injekce zde stále ještě je. Touto možností jsou nebankovní instituce, které mají mnohonásobně vstřícnější podmínky. Nemusíte prokazovat svou bonitu ani výši příjmů. Nikoho nebude zajímat, zda vlastníte nějaké nemovitosti nebo zda seženete ručitele. Pro některé nebankovní instituce není překážkou ani záznam v registru dlužníků.

OpenClips / Pixabay

Poslední rada na závěr

Názory na nebankovní půjčky jsou poměrně skeptické. Chcete-li mít jistotu, že vám budou finanční prostředky opravdu poskytnuty, nikdy dopředu neplaťte žádné zálohy. V tomto případě totiž nemusíte vidět jak uhrazenou zálohu, tak slíbenou půjčku.