Jaký příjem musím mít, abych dosáhl na půjčku?

Potřebujete půjčit větší, či menší obnos a obáváte se zamítnutí ze strany instituce, kterou chcete o půjčku požádat? Jak vysoký by měl být příjem pro poskytnutí různorodé finanční výpomoci? Někde se můžete setkat s informací o příjmu v minimální výši 15 000 Kč, někde je to ještě víc a někde zase naopak mnohonásobně méně. Jak se tedy v těchto informacích zorientovat?

Bankovní instituce pochopitelně preferují klienty s vyšším příjmem. Ochota při poskytování finančních prostředků je zde také ovlivněna právě vaší výplatní páskou. Pokud se na ni objevuje alespoň již výše zmíněných patnáct tisíc korun, vaše šance na získání půjčky, úvěru, či hypotéky výrazně stoupla. Na paměti však mějte, že se musí jednat o pravidelný a prokazatelný příjem. Banky zpravidla nechtějí půjčovat osobám, které jsou zaměstnány na dobu určitou nebo těm, které se právě nacházejí ve zkušební lhůtě.

Nebankovní instituce jsou ke svým klientům mnohonásobně vstřícnější, než instituce bankovní. Pokud se tedy rozhodnete žádat o půjčku tohoto poskytovatele, váš příjem může být až několikanásobně nižší a šanci na získání půjčky máte stále stejně vysokou. Řada společností navíc nabízí půjčky bez doložení příjmů, takže i v případě minimálního nebo žádného příjmu vám může být půjčka poskytnuta.

Nejvíce o půjčky žádají klienti s průměrným platem pohybujícím se v rozmezí 10 až 20 tisíc korun. Hned v závěsu jsou lidé bez příjmu nebo s příjmem do 10 000 Kč. Pouhých 14 % žadatelů o půjčku má příjem převyšující 20 tisíc. Nejčastěji si lidé půjčují v kraji Moravskoslezském a v Praze. Úroveň vzdělání nejpočetnější skupiny žadatelů o půjčku se zastavila na výučním listě. A průměrný věk žadatelů se ustálil na 35 letech.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *