Šetřete váš čas i peníze a půjčte si online

V dnešní době, kdy internet hraje v životech lidí velmi důležitou roli, je stále více věcí, které se dají vyřídit online. Patří mezi ně i různé finanční produkty a služby, včetně oblíbených nebankovních půjček. V tomto článku se zaměříme na sjednání, výplatu a další vlastnosti nebankovních online úvěrů.

Sjednání může být otázkou několika minut

Pokud si myslíte, že sjednání půjčky je vždy zdlouhavý proces, který znamená spoustu papírování, vyplňování formulářů a předkládání dokladů, tak se mýlíte. Je sice pravda, že u některých vysokých úvěrů, hypoték apod. je proces vyřízení trochu složitější, u základních nebankovních půjček ale může vyřízení trvat i několik málo minut. Týká se to především rychlých sms půjček, kde často ke sjednání stačí pouze vyplnit krátký formulář na příslušné webové stránce.

S výběrem vám pomohou nezávislé srovnávače

Samotné sjednání nebankovní půjčky online je velmi snadné a rychlé, horší už to ale může být s výběrem konkrétního úvěru. Nabídka půjček už je totiž tak obrovská, že zájemci si mohou vybírat až ze stovek různých poskytovatelů. Navíc nejde pouze o to, která nabídka je výhodnější a levnější – je také třeba se vyhnout podvodníkům, kteří nabídku půjčky jen předstírají a v reálu pak nikomu peníze nepůjčí.

Pokud chcete mít u výběr svojí půjčky online jistotu, že jste se rozhodli správně, doporučujeme vám použít některou z webových stránek, jež se specializují na srovnání půjček. Webové portály, jako jsou např. PůjčkyHned.cz nebo CoolPůjčky.cz nabízejí přehledné porovnání bankovních i nebankovních úvěrů a kromě přesných čísel poskytují i nezávislé recenze, tabulky splátek, postupy, jak půjčku sjednat nebo zkušenosti bývalých klientů. Využitím těchto webů navíc máte jistotu, že vybraná půjčka je od prověřeného a solidního poskytovatele.

Které půjčky online patří k nejlepším na trhu?

Označit jedinou půjčku jako nejlepší se v nebankovním sektoru nedá – poskytovatelů je nepřeberné množství a navíc pro různé potřeby mohou být ideální jiné typy půjček. Vybrali jsme tak rovnou pět předních nebankovních úvěrů, které si můžete jednoduše sjednat online a zároveň patří k těm nejvíce výhodným.

Cofidis – jedna z nejvýhodnějších nebankovních půjček, s podmínkami srovnatelnými s klasickými bankovními úvěry. Zvlášť výhodná je partnerská půjčka Cofidis s velmi nízkými úroky již od 6,9 %.

Zajímavý článek:  Podvodné půjčky - na co si dát pozor u půjček

Japonská půjčka – oblíbená nebankovní půjčka od společnosti Home Credit s nejnižším poplatkem na trhu – jen 33 Kč za každou půjčenou tisícikorunu

CreditAir – rychlý nebankovní online úvěr s prodlouženou dobou splatnosti až 75 dní. Napoprvé si navíc můžete vzít půjčku až 6 000 Kč zcela zdarma.

Zaplo.cz – známá půjčka online, jež je při první žádosti až do 8 000 Kč bez poplatků a úroků.

Možnosti výplaty online půjčky

Možností, jak si nechat vyplatit peníze, je u nebankovních online půjček hned několik a zdaleka tak nejste odkázaní pouze na bankovní převod. Kromě něj některé společnosti umožňují výplatu hotovosti na ruku (např. Provident Financial nebo Smart půjčka), u jiných je zase možnost vybrat si požadovanou částku v novinových stáncích (aktuálně např. půjčka Zaplo, která je k dispozici v síti prodejen Geco). Díky tomu i lidé, kteří nemají vlastní bankovní účet, mohou čerpat rychlou nebankovní půjčku. Jedná se ale spíše o výjimky, většina poskytovatelů stále umožňuje pouze bezhotovostní bankovní převod.  

Online půjčky a jejich rizika

Půjčky online vypadají na první pohled lákavě, mají ale i jistá rizika. Nebezpečím jsou různé podvodné půjčky , kde po vás chtějí vysoký poplatek předem nebo telefonát na předraženou linku. I u seriózních půjček ale hrozí jistá nebezpečí – některé mají velmi vysoké poplatky za nesplácení a z malého dluhu ve výši pár tisíc se tak může po nějaké době stát obří dluh, jenž může skončit až exekučním řízením. Při výběru půjčky tak buďte opatrní a splácejte své závazky vždy včas.

Alexas_Fotos / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *