Na konci měsíce vás mohou spasit menší půjčky do 5000 Kč

Co dělat v případě, kdy do další výplaty chybí ještě pár dní? Vaše peněženka zeje prázdnotou, ale děti chtějí jíst a placení nájmu také nepočká. V této bezvýchodné situaci lze doporučit pouze jediné – vzít si menší půjčku, která vám pomůže nepříjemné období překlenout.

Jaké druhy půjček existují a na co se připravit při nedodržení podmínek splácení? U koho si půjčit? U banky nebo nebankovní instituce? Co dělat v případě, kdy banka zamítne moji žádost? To a ještě daleko více se dozvíte na následujících řádcích.

Bankovní vs. nebankovní půjčky

U takové půjčky do 5000 Kč můžete oslovit buďto bankovní instituci, která však prozkoumá vaše současné i předpokládané příjmy i to, zda se nenacházíte v registru dlužníků. Pokud nesplníte poměrně přísné bankovní podmínky, banka vaši žádost s největší pravděpodobností zamítne. Na koho se obrátit pak? Poslední možností je využít nabídek nebankovních institucí.

I když ve společnosti převládá názor, že nebankovní půjčky jsou mimořádné nevýhodné, opak je pravdou. Při troše snahy můžete narazit na půjčku, která bude o mnoho výhodnější, než vypůjčení si finančních prostředků u banky.

Zajímavý článek:  Pestrá nabídka půjček ve středočeském kraji

Jak zažádat o menší půjčky do 5000 Kč

Zprostředkovatele nebankovní půjčky do 5000 Kč najdete na internetu, v novinách nebo nejrůznějších časopisech i ve svém okolí. Zprostředkování konkrétní půjčky bude pravděpodobně probíhat formou vyplnění žádosti na internetu. Následně se připravte na kontaktování pobočkou, která s vámi domluví podrobnější podmínky. Hlavní zásadou, kterou je nutno u jakýchkoliv druhů půjček dodržovat je včasné vrácení vypůjčených prostředků.

V opačném případě byste se museli připravit na nemalé sankce, které mohou v krajním případě převýšit hodnotu samotné půjčky. I menší půjčky do 5000 Kč může vyřešit nejednu nepříjemnost. Uvažujte tedy o této alternativě dříve, než bude pozdě…