Bankovní půjčky na bydlení pokryjí vše od koupě bytu, až po jeho zařízení

AWFG_Berlin / Pixabay

Stále více mladých lidí setrvává ve svém „rodném“ hnízdě ještě spoustu let po dokončení střední nebo vysoké školy. To je dáno především nízkým počtem pracovních míst pro absolventy, minimálními platy a v neposlední řadě také vysokými pořizovacími cenami nemovitostí. Kde má mladý člověk vzít stovky tisíc (v mnohých případech i miliony) na koupi bytu a jeho vybavení?

Odpovědí mohou být bankovní půjčky na bydlení, se kterými lze financovat vše, od koupě bytu, přes jeho vybavení, až po placení pravidelného nájemného.

Proč využít právě bankovní půjčky na bydlení?

Důvodů je hned několik. V první řadě jsou bankovní půjčky mnohonásobně bezpečnější a levnější, než půjčky od nebankovních institucí. Velkou roli zde hraje také finanční částka, kterou si můžete půjčit. V neposlední řadě je možno využívat zajímavých akcí a slev, které jednotlivé bankovní domy svým klientům poskytují.

Žádost o půjčku lze vyplnit buď prostřednictvím internetu, nebo přímo na pobočce dané banky. Připravte se však na to, že banka bude zkoumat výši vašich příjmů i to, zda nemáte záznam v registru dlužníků. Pokud dospěje k názoru, že jste k poskytnutí půjčky způsobilí, v cestě za splněním svého snu vám již nic nestojí.

Zajímavý článek:  ZUNO banka vám půjčí na cokoli

Co lze s půjčkou na bydlení financovat?

Účelové půjčky a úvěry, které poskytují bankovní instituce na bydlení, mohou pokrýt samotnou koupi rodinného domu nebo bytu, jeho rekonstrukci nebo vybavení, případně zateplení nebo kompletní revitalizaci. Banka se však bude vždy zajímat o to, na co chcete její finanční prostředky využít.

V mnohých případech jsou bankovní půjčky na bydlení jedinou možností, jak vyletět z „rodného“ hnízda nebo provést přestavbu bytového jádra, případně si pořídit do stávajícího bytu třeba novou kuchyňskou linku, která doslova volá po změně.