Půjčka na auto může být výhodná

tpsdave / Pixabay

V současné době vzrůstá potřeba vlastnit osobní automobil, přestože se jedná o poměrně nákladnou záležitost, a to nejen výší vstupních nákladů, tj. kupní ceny vozu. Mnozí se již nemohou spoléhat na hromadnou dopravu při dojíždění do zaměstnání, spojů ubývá a náklady na jízdné se tak jak tak neustále zvyšují. Mnohdy bez auta nelze zvládnout ani rozvoz dětí do škol a zájmových kroužků, zejména je-li jich v rodině více.

Dá se říci, že vlastnit řidičský průkaz dnes již patří ke všeobecnému vzdělání. K vlastnictví osobního automobilu však ještě i poté zbývá ujít dlouhou cestu, na níž jsou největší překážkou finance.

Půjčka na auto nebo hotovost?

Koupě automobilu je finančně poměrně náročná záležitost pro většinu z nás. Jen málokdo zřejmě dokáže bez problémů dát v hotovosti dohromady celou potřebnou částku, proto většině nezbývá nic jiného, než se začít zajímat o finanční produkt, kterým je půjčka na auto. Jak si vybrat, aby byla půjčka na auto výhodná?

Jednou z možností takovéto půjčky je leasing (co je leasing?), jehož nevýhodou však je skutečnost, že automobil nám po celou dobu splácení vlastně nepatří. Zřejmě nejčastější formou, kterou se automobily na dluh kupují, je účelový spotřební úvěr, kde fakt, že je třeba věřiteli doložit, nač byly finance skutečně použity, jednoznačně vyvažuje skutečnost, že zde je možno dosáhnout na výrazně nižší úrokovou sazbu, než u bezúčelových spotřebitelských úvěrů.

Zajímavý článek:  Půjčky bez ručitele – nebankovní produkt, který oceníte

Kam pro peníze?

Často se dnes v autobazaru nebo autosalonu setkáme s možností zařídit si půjčku na koupi automobilu přímo na místě. Přestože jde o výraznou úsporu času i starostí, možná je vhodnější informovat se na podmínky půjčky i jinde, neboť půjčka na auto může mít v každé finanční instituci trochu jiné podmínky a právě pro vás mohou být výhodnější někde jinde.

Bez výjimky však platí, že výhodnější půjčky na koupi auta s výrazně nižším úrokem poskytují ve srovnání s nebankovními institucemi vždy banky.