Peněženka dostala po Vánocích zabrat? Vyzkoušejte bezkontaktní platby

OpenClips / Pixabay

Vánoce jsou svátky klidu a míru – nebo by alespoň měly být. Bohužel řada z nás si dobrovolně z Vánoc udělá maratonský běh po nákupních centrech, kuchyňský maraton, který provází vyvařování nejrůznějších vánočních lahůdek pro naše drahé rodiny a v neposlední řadě řádně provětrá své peněženky i bankovní konta, která zvláště po Vánocích zejí často prázdnotou. A není se rozhodně čemu divit.

Každý druhý supermarket již nabízí bezkontaktní platby, díky kterým se z našich kreditních karet odečítají prostředky ještě rychleji, lákají nás „zaručeně výhodné“ předvánoční akce a to, jak jsme po celý rok naše rodiny zanedbávali, se snažíme dohnat nákupem těch nejdražších dárků. Jaké překvapení, když se prvního ledna objeví na našem bankovním účtu nula, ba co hůř – červená čísla. Jak tuto nenadálou situaci řešit?

Vytvořte si domácí rozpočet

Radikálně snižte své měsíční výdaje a dopřejte si opravdu jen to, co nevyhnutelně potřebujete. Tak se dostanou vaše výdaje a příjmy opět do rovnováhy. I když to zní bláznivě, piště si veškeré vaše výdaje – od nákupu jízdenky, přes koupi žvýkaček, až po větší rodinný nákup. Jedině tak můžete udržet své výdaje pod kontrolou a zjistit, za co utrácíte nejvíce a co je potřeba omezit.

Zajímavý článek:  Potřebuji půjčit 20000 Kč

Řešením mohou být také půjčky

Nechcete živořit, ale naopak si dopřát vše, na co máte zrovna chuť nebo náladu? V takovém případě jsou rady ohledně úspor bezpředmětné. Nabízí se tedy okamžité řešení vaší finanční situace, které mohou zaštítit právě peníze bez ručitele dostupné téměř každému bez rozdílu.

Ptáte se, kde takovou půjčku hledat? Zejména na internetu nebo v inzertních novinách. Vždy si však o dané společnosti zjistěte maximum dostupných informací, ať nejste ve finále zklamáni nepřiměřeně vysokými úroky nebo podvodným jednáním hraničícím s lichvou. Pokud však budete dodržovat základní pravidla obezřetnosti, nebankovních půjček se nemusíte v žádném případě bát.