Peněženka dostala po Vánocích zabrat? Vyzkoušejte bezkontaktní platby

OpenClips / Pixabay

Vánoce jsou svátky klidu a míru – nebo by alespoň měly být. Bohužel řada z nás si dobrovolně z Vánoc udělá maratonský běh po nákupních centrech, kuchyňský maraton, který provází vyvařování nejrůznějších vánočních lahůdek pro naše drahé rodiny a v neposlední řadě řádně provětrá své peněženky i bankovní konta, která zvláště po Vánocích zejí často prázdnotou. A není se rozhodně čemu divit.

Každý druhý supermarket již nabízí bezkontaktní platby, díky kterým se z našich kreditních karet odečítají prostředky ještě rychleji, lákají nás „zaručeně výhodné“ předvánoční akce a to, jak jsme po celý rok naše rodiny zanedbávali, se snažíme dohnat nákupem těch nejdražších dárků. Jaké překvapení, když se prvního ledna objeví na našem bankovním účtu nula, ba co hůř – červená čísla. Jak tuto nenadálou situaci řešit?

Zajímavý článek:  Podvodné půjčky - na co si dát pozor u půjček

Vytvořte si domácí rozpočet

Radikálně snižte své měsíční výdaje a dopřejte si opravdu jen to, co nevyhnutelně potřebujete. Tak se dostanou vaše výdaje a příjmy opět do rovnováhy. I když to zní bláznivě, piště si veškeré vaše výdaje – od nákupu jízdenky, přes koupi žvýkaček, až po větší rodinný nákup. Jedině tak můžete udržet své výdaje pod kontrolou a zjistit, za co utrácíte nejvíce a co je potřeba omezit.

Řešením mohou být také půjčky

Nechcete živořit, ale naopak si dopřát vše, na co máte zrovna chuť nebo náladu? V takovém případě jsou rady ohledně úspor bezpředmětné. Nabízí se tedy okamžité řešení vaší finanční situace, které mohou zaštítit právě peníze bez ručitele dostupné téměř každému bez rozdílu.

Zajímavý článek:  Nebankovní půjčky pomohou vyplatit také exekuce

Ptáte se, kde takovou půjčku hledat? Zejména na internetu nebo v inzertních novinách. Vždy si však o dané společnosti zjistěte maximum dostupných informací, ať nejste ve finále zklamáni nepřiměřeně vysokými úroky nebo podvodným jednáním hraničícím s lichvou. Pokud však budete dodržovat základní pravidla obezřetnosti, nebankovních půjček se nemusíte v žádném případě bát.