Jak získat hypotéku u Hypoteční banky?

JamesDeMers / Pixabay

Přemýšlíte nad pořízením hypotéky a rádi byste využili největšího hypotečního specialistu na našem trhu, který se na poskytování hypotečních úvěrů zaměřuje již od roku 1995? Ano, je řeč o Hypoteční bance. Pokud máte zájem o sjednání hypotéky u Hypoteční banky, pak se pojďme podívat, jak můžete hypotéku od Hypoteční banky získat.

Co byste si měli rozmyslet?

Na začátku, dříve než se pustíte do sjednávání hypotéky, byste si měli rozmyslet, zdali chcete bydlet ve vlastním nebo chcete raději platit nájem, zdali máte něco naspořeno, zdali jste schopni hypotéku splácet a kolik byste mohli měsíčně splácet. Samozřejmě existuje ještě řada základních otázek, které vám běhají hlavou a na které vám nikdo odpověď nedá. Je však důležité odpovědět si aspoň na tyto základní otázky.

Hypotéka versus nájem

Jednou z naprosto základních otázek je boj hypotéky s nájmem a vše, co s tím souvisí. Je lepší platit nájem, nebo raději postupně investovat do svého vlastního bydlení? Přinášíme vám menší shrnutí.

Hypotéka

  • Bydlení ve vlastním
  • Ceny nemovitostí rostou
  • Hypotéka je dobrou investicí

Nájem

  • Nemusíte se starat o nemovitost
Zajímavý článek:  Bankovní půjčky na bydlení pokryjí vše od koupě bytu, až po jeho zařízení

Pokud jste se nyní rozhodli pro hypotéku, pak je ještě potřeba zvážit, pro jakou společnost se rozhodnete, a uvědomit si, co všechno vás při vyřizování čeká.

Vyřizování s Hypoteční bankou

Pokud se rozhodnete pro Hypoteční banku, pak je potřeba si uvědomit, kolik si chcete půjčit, kolik chcete měsíčně splácet, do jaké výše LTV chcete půjčit, jakou dobu fixace chcete zvolit a na jakou dobu si chcete půjčit.

Poté následuje vyřizování. V první řadě se setkáte s poradcem či bankéřem přímo v bance, následně doložíte požadované dokumenty:

  • 2 doklady totožnosti
  • Pravidelný příjem
  • Dokument vztahující se k financované skutečnosti

A na závěr vás čeká jen podpis smlouvy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *