Půjčky od soukromých osob

jarmoluk / Pixabay

Kdo má peníze, nemusí být nutně ve svém životě šťastný. To je známá pravda. Tak tedy platí, že kdo je nemá, je šťastnější než boháč? Přiznejme si – kdo musí neustále řešit, jak zaplatí složenky a splátky a kde vezme peníze na nájem a jídlo, ten těžko bude kandidovat na šťastlivce roku.

A když se přidá nějaká nepředvídatelná okolnost, jako například oprava střechy, koupě nového auta nebo pořízení většího bytu, pak je zaděláno na pořádnou finanční polízanici. Prvním řešením, které se nabídne, kdykoli potřebujeme nutně a pokud možno rychle peníze, je půjčka neboli úvěr. Jenže pro získání půjčky od banky musíme splnit několik podmínek. Mezi ně patří tzv. bonita (schopnost splácet) a dobrá platební morálka. Mnoho žádostí o úvěr bylo z důvodu nízkých nebo nulových příjmů či zápisu v centrálním registru dlužníků odmítnuto.

Jak najít půjčky od soukromých osob?

V takovémto případě se jedinou nadějí stává soukromá půjčka. Půjčky od soukromých osob jsou typem půjčky na směnku a peníze tak získáváte od soukromých osob nebo firem. Tato půjčka je neúčelová a proto lze peníze použít na cokoli.

Zajímavý článek:  Půjčky do 20 000 jsou mezi Čechy stále oblíbenější

Mezi největší výhody těchto nebankovních půjček patří, že není potřeba dokládat potvrzení o výši příjmu, snadné získání a jejich rychlost, jíž je smluvená suma předána nebo převedena na účet ihned po podepsání směnky. Bohužel se ale nejedná o nejvýhodnější způsob úvěru, proto je dobré si pečlivě zvážit, zda se opravdu vyplatí získat peníze z této půjčky a dopodrobna se seznámit s podmínkami.

Půjčky od soukromých osob mohou dosahovat jakýchkoliv částek a při vyšším obnose může poskytovatel žádat přepis nemovitosti žadatele na svou osobu.

Soukromé osoby půjčující peníze si obvykle zadávají inzeráty nebo propagují svou nabídku pomocí reklamy.