Potřebuji půjčit 20000 Kč

geralt / Pixabay

Zeje vaše peněženka před Vánoci prázdnotou? Chtěli byste potěšit všechny členy rodiny, ale váš rodinný rozpočet na to zkrátka nestačí? Nebo vás již nebaví žít stále od výplaty k výplatě? Ať je váš důvod pro přemítání o finanční injekci jakýkoliv, problémy může vyřešit třeba taková půjčka ve výši 20 000 Kč.

Rozhodujete se, zda oslovit bankovní, či nebankovní instituce? Na následujících řádcích si představíme jednotlivé výhody i nevýhody obou možností. Jejich porovnání vám může pomoci s výběrem té nejvhodnější varianty.

Potřebuji půjčit 20000 Kč od bankovních společností

Obrátili jste se s žádostí o půjčku, či úvěr na banku ve svém okolí? Připravte se na to, že budete podrobeni zkoumání vaší solventnosti i minulosti. Pokud se prokáže, že jste měli v minulosti problémy se splácením svých závazků, banka pravděpodobně rozhodně o zamítnutí žádosti o půjčku.

To může nastat i v případě, že nemáte dostatečný příjem nebo jej nechcete prokazovat. Jestliže jste vedeni v rejstříku dlužníků, žádost vám schválena nebude. Pokud potřebuji půjčit 20000 Kč mnohdy nezbude nic jiného, než se obrátit na nebankovní instituce.

Zajímavý článek:  Jaké výhody a nevýhody přináší půjčka na studia?

Ke slovu se dostávají nebankovní půjčky

V případě, že s žádostí o půjčku u banky neuspějete, nabízí se možnost oslovit nebankovní instituce. Ty nabízejí celou řadu produktů. Jedním z nich může být půjčka 20000 Kč, SMS půjčka nebo okamžitá půjčka (více v tomto článku), díky které získáte peníze do několika hodin.

Nebankovní půjčky jsou tradičně zatíženy vyššími poplatky. Mezi jejich hlavní výhody však patří snadná dostupnost i jednoduchost s jakou o ně lze zažádat.

Většinou tak můžete učinit prostřednictvím formulářů, které jsou dostupné na internetu nebo právě již výše zmíněnou SMS zprávou. U všech typů půjček si však dávejte pozor na data jejich splatnosti. Případné úroky z prodlení by mohly pěkně zamávat nejen s vaší peněženkou.