Srovnání kreditních karet

Kreditní karty se pro většinu z nás již staly součástí běžného života. Jejich principem je půjčování peněz na krátké období, během kterého lze peníze při splácení zároveň opakovaně z karty čerpat. Jedná se o příhodnou finanční rezervu – při zodpovědném a ukázněném přístupu.

Nabídka karty

S nabídkou kreditní karty se na vás nejspíše obrátí banka, u které máte vedený svůj běžný účet, a mnohé banky vydání kreditní karty právě zřízením běžného účtu podmiňují. Ne vždy to ale bude nejvýhodnější nabídka, kterou můžete dostat.

Často se dnes setkáváme s nabídkou kreditních karet i u velkých a zavedených prodejců, kteří tak zákazníkovi podsouvají nápad utratit peníze z karty zase rovnou u nich. Záleží na vašich osobních nákupních zvyklostech, pravidelnosti příjmu a mnoha dalších faktorech, která karta se bude právě pro vás hodit nejlépe.

Podle čeho vybírat?

Než se definitivně rozhodnete, je třeba provést si srovnání kreditních karet. S  kartou jsou totiž spojeny mnohé více či méně skryté poplatky. První z nich je za vydání a vedení karty. Zdaleka není pravidlem, že je zdarma. Mnohé společnosti si za vedení kartového účtu počítají ne právě zanedbatelné částky, zejména když je sečtete ročně.

PublicDomainPictures / Pixabay
Zajímavý článek:  Půjčky do 100 000 na bydlení i cestování

Někde podmiňují bezplatnost vedení kreditní karty jejím pravidelným užíváním, jinde na ni navazují další zpoplatněné služby a výhody, kdy výše celkového měsíčního poplatku se odvíjí právě od jejich počtu.

Podstatnou položkou jsou úroky – výhodou kreditních karet je fakt, že každá z nich nabízí určité bezúročné období – každá však jinak dlouhé. Rovněž výše úroků je různá a důležité pro srovnání kreditních karet je i to, zda se úrok počítá z celkové či pouze vybrané částky.

Bez kreditní karty?

Pokud kartu z jakéhokoli důvodu nechcete nebo vám ji nechtějí vydat, můžete své nečekané finanční potřeby řešit např. pomocí produktu zvaného půjčka přes SMS. Jeho hlavní předností je jednoduchý způsob žádosti a velice rychlé vyřízení, často pouze v řádu hodin.