Konsolidace půjček je řešením pro řadu domácností

Koupili jste si nový automobil, splácíte hypotéku na dům, či byt, provádíte rekonstrukci, na kterou jste si museli půjčit nebo ještě splácíte letní exotickou dovolenou, která se ale náramně vyvedla. Ať je důvod vašeho zadlužení jakýkoliv, dříve nebo později zjistíte, že vám větší, či menší půjčky, úvěry, hypotéky a leasingy přerůstají přes hlavu.

Pokud jste dospěli do stádia, kdy nevíte, kam mizí tolik peněz z vašich měsíčních příjmů, je na čase uvažovat o konsolidaci dluhů nebo úvěrů. Taková nejvýhodnější konsolidace půjček vás může totiž vysvobodit z dluhové pasti jednou pro vždy.

bykst / Pixabay

Co si představit pod pojmem konsolidace půjček?

Konsolidace půjček je jinými slovy jejich sjednocení. Tuto službu nabízí řada bankovních i nebankovních institucí, které je v případě nutnosti možno požádat o profesionální poradenství a následnou pomoc. Pokud využijete možnosti konsolidace, vaše dluhy budou sloučeny do jednoho, z čehož vyplývá, že místo několika úroků budete platit úrok pouze jeden.

Tip pro vás: Jestliže máte jednu nebo dvě půjčky, konsolidace nic moc neřeší. Máte-li však půjček víc a dlužíte-li všude, kam se podíváte, může vám konsolidace ušetřit opravdu zajímavé finanční částky.

Jaké výhody přináší konsolidace dluhů?

Výhod je hned několik. Nejen, že lze dohodnout nový splátkový kalendář, dále se můžete s konkrétní společností domluvit také na nové výši měsíčních splátek, případně splátkové období prodloužit nebo zkrátit. Tuto možnost bez konsolidace rozhodně využít nemůžete.

Zajímavý článek:  Nejčastější důvody pro zamítnutí žádosti o půjčku

Z nejrůznějších úvěrů a dluhů vytvoříte jednu splátku, která bude přesně odpovídat vašim současným potřebám a finančním možnostem. Pokud se rozhodnete pro konsolidaci u bankovních domů, připravte se na poměrně striktní podmínky. V případě, že vám tyto podmínky nebudou vyhovovat, oslovte jiné instituce, které budou k vašim požadavkům o mnoho vstřícnější.